Naujiena

Moksleiviams pristatytos energetikos sektoriaus aktualijos

2022 08 22

Lietuvos energetikos agentūros ekspertai moksleiviams, dalyvaujantiems projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“, pristatė agentūros veiklą, supažindino su energetikos sektoriaus naujienomis.

Rugpjūčio 22 dieną įvykusiame susitikime Energetinio saugumo ir inovacijų centro projektų vadovas Petras Katinas projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviams – Daigai ir Rokui pristatė agentūros vykdomas veiklas. P. Katinas moksleiviams pristatė šalies pažangą energetinio saugumo, atsinaujinančios energetikos vystymo srityse.

Moksleiviai domėjosi šalies suskystintųjų gamtinių dujų terminalo veikimu ir jo svarba regionui, šalies dujų importu, kaip nustatoma elektros kaina.

Ateitį su technologijomis planuojantis sieti abiturientas Rokas aktyviai domėjosi inovacijomis elektromobilių rinkoje, o savo būsimą specialybę kitais metais pasirinksianti Daiga teiravosi apie atominės elektrinės uždarymą ir ateities energetiką.

Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija.. Šiemet projektas vyksta rugpjūčio 22–26 dienomis. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“.

Vienas iš Lietuvos energetikos agentūros veiklos prioritetų – teikti visuomenei aktualią informaciją apie energetikos sektorių, didinti energetinį raštingumą ir paskatinti rinktis energetiko profesiją.


Moksleiviams pristatytos energetikos sektoriaus aktualijos