Naujiena

Elektros energijos taupymo patarimai pristatyti Užsienio reikalų ministerijoje

2022 10 26

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) Energijos vartojimo efektyvumo didinimo kompetencijų centro vadovas dr. Karolis Januševičius spalio 26 d. Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams pristatė pranešimą „Ką kiekvienas galime padaryti arba kaip sumažinti išlaidas elektros energijai?“. Pristatyme akcentuota, kad pateiktų patarimų pritaikymas darbe ar namuose gali suformuoti gerus energijos tausojimo įpročius ir sumažinti energijos švaistymą.

Dėl energijos kainų poveikio šalies ūkiui susirūpinęs Lietuvos viešasis sektorius siekia padėti gyventojams taupyti energiją ir tai pradeda daryti nuo savo darbuotojų. Šiuo tikslu Užsienio reikalų ministerija pakvietė LEA atstovą pravesti seminarą apie elektros energijos taupymo galimybes tiek namuose, tiek ir biure.

Nuotolinio seminaro metu dr. K. Januševičius pristatė situaciją elektros rinkoje, kainų kilimo priežastis ir tam turėjusius veiksnius, paaiškino, kas lemia elektros kainą bei iš ko susideda sąskaitos už elektros energiją. Jis taip pat pažymėjo, kad elektros energijos suvartojimą reikšmingai lemia energijos vartotojų įpročiai ir poreikiai, todėl detaliai pristatė, kaip galima sutaupyti elektros energijos pakeičiant savo elgesį, kasdienius įpročius.

Susitikimo metu buvo pristatyti pagrindiniai elektros prietaisai ir jų galingumas, palyginama, per kokį laiko tarpą kiekvienas jų sunaudoja 1 kilovatvalandę elektros energijos. Energijos vartojimo efektyvumo didinimo kompetencijų centro vadovas paaiškino, kokia statistinio namų ūkio elektros suvartojimo dalis tenka kiekvienam prietaisui, pateikė rekomendacijas, į ką reikalinga atkreipti dėmesį norit įsigyti taupesnius prietaisus ir kaip efektyviai bei sumaniai išnaudoti jų energijos vartojimą.

LEA sulaukia kvietimų dalytis turimomis efektyvaus energijos vartojimo, išteklių tausojimo žiniomis, padėti įvairioms gyventojų grupėms, valstybinėms institucijoms ar privačioms organizacijoms sumažinti sąskaitas už energiją ir prisidėti prie mažesnio poveikio klimato kaitai.


Elektros energijos taupymo patarimai pristatyti Užsienio reikalų ministerijoje