Naujiena

Elektromobilių varžybose „Ignitis ON: pažink Lietuvą!” pirmą kartą startavo ir LEA komanda

2023 06 05

2023 m. birželio 2 d. devintą kartą vykusiose elektromobilių varžybose „Ignitis ON: pažink Lietuvą!” prie starto linijos Vilniaus Gedimino prospekte pirmą kartą stojo ir viešosios įstaigos Lietuvos energetikos agentūros ekipažas (Laura Bogušienė, Agnė Vičkačkaitė, Algirdas Matulis ir Jolanta Genienė) su automobiliu VW ID.5. Finišą jie pasiekė po 6 valandų važiavimo Klaipėdoje, kaip vienas efektyviausių ekipažų, nes „kuro“ vidutinės sąnaudos siekė 18,2 kWh 100 km, įveikus 400 km.

Komandos tikslas buvo savo pavyzdžiu parodyti, kad elektromobiliu tikrai galima įveikti ganėtinai didelį atstumą ir skleisti visuomenei žinią apie Lietuvos energetikos agentūros įgyvendinamą jungtinį projektą Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas bei galimybes Lietuvos gyventojams ir juridiniams asmenims pasinaudoti teikiama parama privačioms įprastos galios įkrovimo prieigoms įsirengti individualiuose namuose ir šalia daugiabučių namų, kur gyvena daugiausiai šalies gyventojų ir potencialių elektromobilių naudotojų, taip pat sudaryti sąlygas gyventojams įkrauti elektromobilius darbovietėse.

Šių varžybų tikslas - per nurodytą laiką įveikti kuo daugiau kilometrų.


Elektromobilių varžybose „Ignitis ON: pažink Lietuvą!” pirmą kartą startavo ir LEA komanda

Dalyviai savarankiškai rinkosi maršrutą, tačiau bet kur važiuoti negalėjo. Buvo numatyti du tarpiniai finišai kas dvi valandas: pirmasis – „Krekenavos Agrofirmoje“ šalia Kėdainių, o antrasis – Tauragės piliavietėje. Lenktynės vyko viešo naudojimo keliais pagal kelių eismo taisykles, kurių laikymąsi organizatoriai akylai stebėjo per „Fleet Complete“ sistemą, o prasižengusiuosius baudė atimdami nuvažiuotus kilometrus nuo galutinio rezultato. Įkrovimo laikas nebuvo išskaičiuojamas iš bendro laiko, varžybos vyko realiomis sąlygomis, buvo galima naudotis tik viešai prieinama infrastruktūra.

Tačiau pažymėtina, kad nebuvo draudžiama atvykti į starto poziciją pilnai pakrautu elektromobiliu savo privačioje įkrovimo prieigoje ir varžybas pradėti ramiai, be streso, nelaukiant eilėje prie viešosios įkrovimo prieigos. Varžybų metu viešosiose elektromobilių įkrovimo stotelėse tokiu būdu pakako tik užsukti trumpiems sustojimams pasipildyti „kuru“.

 

Projektu siekiamas rezultatas: iki 2026 m. kovo 31 d. Lietuvoje turi būti 53200 (vnt.) įrengtų ir pradėjusių veikti privačių EV įkrovimo prieigų namų ūkiuose, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose, darbovietėse, finansuojant įprastos galios (3,7–22 kW) EV įkrovimo prieigų įrengimą. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“.