Naujiena

GovTech iššūkių pristatyme – kuriamas sutaupytos energijos ir CO2 matavimo sprendimas

2021 09 14

Lietuvos energetikos agentūra šiandien Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuotame renginyje  „GovTech Demo Day“ startuoliams, įmonėms ir technologijų specialistams pristatė savo inicijuojamą projektą  „Asmens sutaupytos energijos ir sukuriamo CO2 pėdsako matavimo sprendimas“ (su pristatymu galima susipažinti čia).  

Susiduriame su problema, kad kiekvienas asmeniškai nematome ir nesuvokiame savo veiksmų poveikio klimato kaitai. Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos tyrimas parodė, kad kasdienių įpročių pakeitimas gali sumažinti globalias emisijas 6% . Kad tai įvyktų, kiekvienas iš mūsų turime gebėti matyti”, kokį poveikį daro mūsų pasirinkimai”, - teigia Agentūros atstovas dr. Karolis Januševičius.

Spręsdama šią problemą, Agentūra kviečia IT sprendimų kūrėjus ir inovatorius prisidėti prie sprendimo, kaip apskaičiuoti asmens sutaupomą energiją ir sukuriamą CO2 pėdsaką, sukūrimo. Sprendimas turėtų išnaudoti egzistuojantį išmanių technologijų potencialą: surinkti informaciją iš mobilaus telefono, elektros tiekėjo, šilumos tiekėjo ir kitų šaltinių.

Pasak dr. Karolio Januševičiaus, “šiuo metu egzistuoja labai daug įvairių šaltinių, kaupiančių informaciją apie asmens suvartojamą energiją. Mūsų tikslas – sujungti šiuos šaltinius į vieną vietą ir parodyti kiekvienam asmeniui kiek CO2 jis sukuria  savo veiklomis”.

Sprendimo sukūrimas finansuojamas MITA skiriamomis lėšomis. Su reikalavimais Sprendimui galima susipažinti čia.


GovTech iššūkių pristatyme – kuriamas sutaupytos energijos ir CO2 matavimo sprendimas