Naujiena

Šiemet projektą „SND balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ įgyvendinti spėjo 306 daugiabučiai.

2020 12 14

2020 metų liepos viduryje VšĮ Lietuvos energetikos agentūra ėmėsi administruoti „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ priemonę. Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir patikimą elektros energijos ar gamintių dujų tiekimą šių namų gyventojams.

Pagal patvirtintą veiksmų planą SND balionai maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turėjo būti pakeisti į kitą saugią energijos rūšį. Vyriausybė iš biudžeto lėšų SND balionų keitimui į elektros energiją ar gamtines dujas 2020 m. skyrė 12 mln. Eur.

Parama vieno buto pertvarkymui siekė iki 600 eurų. Iš jų daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse ir bendros paskirties patalpose – iki 200 eurų; namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 200 eurų; įrangos, (elektrinės arba dujinės viryklės) įsigijimui – iki 200 eurų.

2020 m. gruodžio 10 d. buvo paskutinė diena atlikti visiems darbams ir pateikti mokėjimo prašymus, darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Lietuvos energetikos agentūra parengė galutinę šių metų statistiką:

  • 409 daugiabučiai pateikė paraiškas ir pretendavo į jiems rezervuotą ~5,3 mln paramą;
  • 306 daugiabučiai spėjo pabaigti visus darbus ir pateikė dokumentus apmokėjimui;
  • šiemet 6023 balionai pašalinti iš daugiabučių ir pakeisti saugiais energijos šaltiniais;
  • įgyvendintiems projektams bus išmokėta ~4,5 mln. eurų.

Daugiausiai paraiškų pateikusios savivaldybės: Šilutės (39), Druskininkų (26), Skuodo (24), Jurbarko (23) bei Radviliškio (20).


Šiemet projektą „SND balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ įgyvendinti spėjo 306 daugiabučiai.