Naujiena

Kviečiami ekspertai atlikti vėjo greičių matavimus ir jūros dugno tyrimus pirmajam Lietuvoje vėjo elektrinių parkui Baltijos jūroje

2021 12 06

VšĮ Lietuvos energetikos agentūra paskelbė vėjo greičių, vandens ir meteorologinių matavimų bei jūros dugno tyrimų atlikimo paslaugų Lietuvos jūrinėje teritorijoje, kurioje iki 2028 m. planuojama įrengti pirmąjį vėjo elektrinių parką, tarptautinius pirkimus. Su pirkimų dokumentais galima susipažinti Centriniame viešųjų pirkimų portale (Vėjo greičių matavimai, Geologiniai tyrimai).

Įmonės, vykdančios veiklą susijusiose srityse, gali teikti savo pasiūlymus iki 2022 m. sausio 12 d. Jūros dugno tyrimai turės būti atlikti per 11 mėnesių, vėjo greičių, vandens ir meteorologiniai matavimai – per 16 mėnesių nuo sutarčių pasirašymo. Tokie terminai nustatyti, įvertinus jūros dugno tyrimų kompleksiškumą ir tai, kad minimalus laikotarpis jūrinio vėjo potencialui nustatyti yra 12 mėnesių, o matavimo įrangos kalibravimams atlikti – iki 4 mėnesių.

Šie tyrimai ir matavimai būtini tam, kad vėjo elektrinių parko vystytojai turėtų faktais pagrįstą informaciją apie jūrinės teritorijos dugno sandarą ir vėjo potencialą.

Iki 700 MW vėjo elektrinių parkas Lietuvos jūrinėje teritorijoje turės būti įrengtas iki 2028 m. Pagrindinis jo tikslas – padidinti vietinės elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių ir sumažinti šalies priklausomybę nuo elektros importo. Lietuvoje 2020 m. iš atsinaujinančių energijos išteklių buvo pagaminta 2.4 TWh elektros energijos, iš kurių 64 proc. sudarė elektra, pagaminta sausumos vėjo elektrinių.

Kontaktinis asmuo:
Roman Bykov
l. e. Vėjo energetikos Baltijos jūroje vystymo skyriaus vadovo pareigas

Tel. +370 619 69044


Kviečiami ekspertai atlikti vėjo greičių matavimus ir jūros dugno tyrimus pirmajam Lietuvoje vėjo elektrinių parkui Baltijos jūroje