Naujiena

Lietuvos patirtis įtvirtinant energinį saugumą prisidės prie Ukrainos atkūrimo

2023 07 24

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) bei Ukrainos valstybinė energijos efektyvumo ir energijos taupymo agentūra (SAEE) 2023 m. liepos 14 d. pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl energijos vartojimo efektyvumo, anglies dioksido išmetimų mažino ir alternatyvių energijos išteklių naudojimo. Šis dvišalis susitarimas atspindi jau anksčiau užsimezgusį ir besitęsiantį abiejų šalių energetikos institucijų bendradarbiavimą.


Memorandumą pasirašė SAEE vadovė Anna Zamazeeva ir LEA patarėja, laikinai vykdanti l. e. p. direktorės funkcijas, Aušra Kraujalytė-Piliuvienė.

„Lietuvos energetikos agentūra pagal savo kompetenciją dės didžiausias pastangas plėtoti bendradarbiavimą su Ukrainos SAEE kolegomis ir dalintis ekspertinėmis žiniomis bei sukaupta patirtimi energijos vartojimo efektyvumo, anglies dioksido mažinimo ir alternatyvių išteklių naudojimo srityse, – sakė Aušra Kraujalytė-Piliuvienė. – Remiantis Lietuvos patirtimi, drauge dirbsime identifikuodami galimybes skatinti energetiškai efektyvių technologijų ir išteklių naudojimą šilumos tiekimui Ukrainoje. 

Lietuvos patirtis įtvirtinant energinį saugumą prisidės prie Ukrainos atkūrimo
Dalinsimės žiniomis apie naujausius pasiekimus, didinant energijos vartojimo efektyvumą ir panaudojant atsinaujinančius išteklius, užtikrinant stabilų ir patikimą energetikos sistemų darbą. Tikime, kad mūsų patirtis ir žinios veiksmingai prisidės prie Ukrainos atkūrimo, modernizuojant šalies energetikos infrastruktūrą.“

Lietuva nuosekliai remia Ukrainos kovą prieš agresorių. Lietuvos vietos valdžios institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės, privačios įmonės bei šalies piliečiai remia ne tik Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bet ir nuo karo nukentėjusius ukrainiečius. Dvišalė parama Ukrainos atkūrimui ir atstatymui teikiama, įgyvendinant projektus, skirtus modernizuoti šalies energetikos sistemą.

Lietuva yra įtvirtinusi savo energetinę nepriklausomybę, sėkmingai įgyvendindama energetinį savarankiškumą ir saugumą užsitikrinančius projektus, bei sukaupusi didelę energinio saugumo projektų įgyvendinimo patirtį. Lietuvos energetikos sektorius sėkmingai transformuojamas klimatui neutralios ekonomikos ir energetikos sektoriaus link, ypatingą dėmesį skiriant atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo, anglies dioksido išmetimų mažinimo, pastatų energetinio efektyvumo didinimo projektams.

Lietuvos Energetikos ministerijos inicijuoti valstybės subsidijų projektai, kuriuos administruoja Lietuvos energetikos agentūra, skatina itin sparčias investicijas į atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektus ir žaliosios energijos sektorius Lietuvoje auga precedento neturinčiu tempu. Iki 2030 m. dviem etapais bus įgyvendinti jūros vėjo projektai, kurie ženkliai padidins šalies žaliosios elektros dalį generacijoje ir dar labiau sustiprins šalies energinį saugumą, jai įgyvendinant sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais.

Lietuvos energetikos agentūra, veikianti Lietuvos valstybės politikos priemonių energetikos ir efektyvaus energijos bei energijos išteklių vartojimo ir Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos bei valstybės programų įgyvendinimo ir stebėsenos srityse, yra sukaupusi didelę ekspertinę bei projektų administravimo patirtį ir yra pasirengusi dalintis su Ukrainos partneriais energetikos sektoriuje sukaupta patirtimi.Kilus klausimų, prašome kreiptis: Vida Danilevičiūtė Černiauskienė, el. paštas [email protected], tel. 8 661 89 175.

Nuotraukos: LEA ir SAEE