Naujiena

Lietuvos aktyviausiems mokytojams pristatyta energetikos sektoriaus situacija ES ir Lietuvoje

2022 06 21

Birželio 21 dieną Europos Parlamento biuro Lietuvoje organizuotame seminare aktyviausiems šalies mokytojams Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys pristatė aktualiausias naujienas apie energetikos sektoriaus situaciją ES ir Lietuvoje.
 
Vilniaus oro uosto konferencijų salėje vykusiame renginyje agentūros direktorius Lietuvos pedagogams pristatė šalies pasiekimus energetinės nepriklausomybės kontekste, aktualizavo karinių veiksmų bei geopolitinių sprendimų įtaką energetikai bei atkreipė dėmesį į žaliosios energetikos plėtros svarbą siekiant mažinti elektros, šildymo sąskaitas ir priklausomybę nuo elektros importo.
 
Moksleiviams savo žinias perduosiančių pedagogų dėmesį patraukė agentūros vadovo pristatyti elektros rinkos liberalizavimo naudos bei vartotojų įpročiai. Buitiniams vartotojams likus kelioms dienoms iki nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo V.Poderys seminaro dalyviams atsakė į svarbiausius klausimus bei kylančias abejones dėl tiekėjų pasirinkimo.
 
Seminaras Lietuvos gimnazijų ir profesinio ugdymo mokyklų mokytojams organizuotas pagal projektą projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Seminare dalyvvo apie 70 aktyviausių mokytojų iš visos Lietuvos, kurie vėliau pasidalins žiniomis su savo moksleiviais.
 
Europos Parlamento inicijuotas MEPA projektas Lietuvoje įgyvendinamas jau šešerius metus. Šiais mokslo metais projekte dalyvauja 117 Lietuvos gimnazijų ir profesinio ugdymo mokyklų – apie 250 mokytojų ir 500 aktyvių moksleivių. Mūsų biuras reguliariai organizuoja gyvus ar nuotolinius seminarus įvairiomis aktualiomis temomis, pvz., apie migracijos krizę pasienyje, ES veiksmus pandemijos pradžioje, dezinformaciją, santykius su Kinija ir t.t.
 
 

Lietuvos aktyviausiems mokytojams pristatyta energetikos sektoriaus situacija ES ir Lietuvoje