Naujiena

Lietuvos energetikos agentūra kartu su energetikos inovacijų kūrėjais aptarė finansavimo galimybes ir iššūkius

2022 06 30

Birželio 30-ąją Lietuvos energetikos agentūros iniciatyva vyko energetikos inovacijų kūrėjų ir už inovacijų finansavimą atsakingų institucijų diskusija, kurios metu apsikeista pastebėjimais bei perspektyvomis gauti finansavimą ateities projektų vystymui. Šiuo susitikimu pradedamas inovacijų kūrėjų bendruomenės kūrimas.

Susitikime apsikeista įžvalgomis apie energetikos inovacijų finansavimo galimybes, kurias teikia Energetikos ir inovacijų ministerija ir UAB „Investicijos ir verslo garantijos“ (INVEGA), identifikuotos energetikos inovacijų kūrėjų problemos bei aptarti klausimai ateities diskusijoms.

Susitikimo metu  pristatytos inovacijų skatinimui numatomas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikiamas finansavimas 2021–2027 metais, aktualūs inovacijų skatinimui fondai bei investicijų programos – „Pažangesnė Lietuva“ ir „Žalesnė Lietuva“ bei INVEGA teikiamos finansinės galimybės: paskolas, kompensacijas ir investicijas. Diskusijos metu „Smart Energy DIH“ ir Lietuvos energetikos institutas pristatė galimybes bendradarbiauti ieškant finansinių galimybių veiklos plėtrai bei kuriant ir testuojant inovacijas.

Susitikimo metu inovacijų kūrėjams pristatyta Lietuvos energetikos agentūros specialistų atlikta „Lietuvos energetikos srities inovacijų ekosistemos“ studija, kuri atskleidė energetikos specialistų trūkumą, koordinavimo bei motyvacijos trūkumus kurti bendrus mokslo ir verslo projektus tarp institucijų.

Dalyviai pasiūlė suorganizuoti antrąjį susitikimą su didžiosiomis energetikos įmonėmis, kurios finansuoja energetikos inovacijų kūrimą ir aptarti galimą bendradarbiavimą ateityje.


Lietuvos energetikos agentūra kartu su energetikos inovacijų kūrėjais aptarė finansavimo galimybes ir iššūkius