Naujiena

Lietuvos energetikos agentūra pradeda fiksuoti ir skelbti nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymų – pasirinkto plano – kainas

2022 03 15

Lietuvos energetikos agentūra, reaguodama į augančias elektros energijos kainas ir siekdama suteikti daugiau informacijos elektros tiekėją besirenkantiems gyventojams, nuo šiol kiekvieną savaitę skelbs elektros tiekėjų preliminarias siūlomas elektros energijos kainas.

Preliminarios elektros energijos kainos imamos iš elektros tiekėjų interneto svetainėse skelbiamos informacijos pasirinkus vienos ar dviejų laiko zonų tarifą (informacija skelbiama abiem atvejais), darant prielaidą, kad per mėnesį yra suvartojama vidutiniškai apie 150 kWh elektros energijos, kai 65% elektros energijos yra suvartojama dienos metu, o 35% nakties.

Pasak Lietuvos energetikos agentūros direktoriaus Virgilijaus Poderio, siekiama gyventojams paprastai, suprantamai ir vienoje vietoje kiekvieną savaitę pateikti informaciją, kuri padėtų jiems laiku priimti sprendimus dėl elektros tiekėjo pasirinkimo.

Prie kiekvieno nepriklausomo elektros tiekėjo preliminarių kainų nurodoma, kokie pasirinkimai buvo padaryti, pagal kuriuos buvo suformuotas ir pateiktas jo pasiūlymas – koks elektros energijos suvartojimas per mėnesį buvo pasirinktas, ar taikomi Energijos skirstymo operatoriaus mokesčiai, ar pasirinkta fiksuota ar nefiksuota elektros kaina, kokia elektros energijos tiekimo pradžios data. Naudojamos nepriklausomų elektros tiekėjų interneto svetainėse pateiktos skaičiuoklės.

Ši informacija yra skirta tik vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai ar palyginimui. Pateiktos konkrečią dieną fiksuotos kainos yra preliminarios. Galutinę vartotojams siūlomą elektros kainą vartotojai sužino tik sutarties sudarymo metu. 

Kainos fiksuojamos ir skelbiamos kiekvieną savaitę – ketvirtadieniais, pasirinktus planus, prognozuojamas sąskaitas ir kitą informaciją rasite čia.


Lietuvos energetikos agentūra pradeda fiksuoti ir skelbti nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymų – pasirinkto plano – kainas