Naujiena

Lietuvos energetikos agentūra skelbia savaitės energetikos duomenų apžvalgą

2022 08 12

Lietuvos energetikos agentūros specialistai pastebi, kad pastarąją savaitę elektros kaina Lietuvoje mažėjo (6 proc.), o dujų kainos išliko aukštos. Degalų kainos Lietuvoje toliau mažėja ir išlieka mažiausios Baltijos šalyse – benzinas ir dyzelinas per pastarąją savaitę atpigo dar 0,4 ct.
Vidutinė rugpjūčio 5–11 d. elektros kaina Lietuvoje buvo 370 EUR/MWh arba 6 proc. mažesnė nei liepos 29 – rugpjūčio 4 d., kai ji siekė 395 EUR/MWh. Didmeninės elektros kainos rugpjūčio 8 ir 11 dienomis buvo rekordiškai aukštos – viršijo 500 Eur/MWh. Latvijoje kainos buvo panašios. Estijoje elektros kaina mažėjo 11 proc. iki 280 EUR/MWh. Vokietijoje vidutinė elektros kaina minėtu laikotarpiu taip pat mažėjo 17 proc.  ir siekė 325 EUR/MWh ir buvo 45 EUR mažesnė nei Lietuvoje. Švedijos 4 zonoje buvo fiksuojamos priešingos tendencijos – ten vidutinė elektros kaina didėjo 115 proc. ir siekė 168 EUR/MWh (lyginant su 78 EUR/MWh savaitę prieš).
 

Elektros gamyba Lietuvoje, lyginant su praėjusia savaite, didėjo nežymiai –3,71 proc. Augo saulės, hidroelektrinių, kitų šaltinių elektros gamyba. Importas iš Švedijos vyko beveik maksimaliu pajėgumu – importuota 115,6 GWh elektros. Per Latvijos jungtį importas mažėjo trečdaliu (-29,11 proc.) ir siekė 34 GWh, o per LitPol Link eksportuojamos elektros kiekį pakeitė importuojama elektra –  praeitą savaitę balansas siekė -9,6 GWh, o šią – 15,3 GWh. Prekyba su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi nevyko.

Pastarąją savaitę vidutinės dujų kainos Europoje (TTF) didėjo 1 proc. ir siekė 198,57 Eur/MWh. Nord Stream-1 dujotiekis veikė 20 proc. pajėgumu ir siekė 350 GWh/d. Nepaisant sumažinto dujų tiekimo iš Rusijos, ES dujų saugyklos pildomos pagal Europos Komisijos nustatytą grafiką. Šiuo metu užpildymas yra 73 proc. Vidutinis dienos užpildymo srautas, palyginus su ankstesne savaite, augo 3 proc.

Inčukalnio dujų saugyklos užpildymas siekia 54,5 proc., tačiau vidutinis dienos užpildymo srautas mažėjo 30 proc. palyginus ankstesne savaite. Dujų srautas rugpjūčio 5–10 d. į Lenkiją, lyginant su ankstesne savaite padidėjo nuo 155 GWh iki 271.17 GWh. Savaitinis srautas GIPL dujotiekiu į Lenkiją išaugo 75 proc. O per Latvijos jungtį siunčiamų dujų kiekis mažėjo 14 proc. lyginant su savaite prieš tai.

 

Lietuvoje jau septintą savaitę iš eilės (nuo birželio 20 d. iki rugpjūčio 8 d.) Lietuvoje vidutinės degalų kainos mažėja ir yra mažiausios tarp Baltijos šalių: per šį laikotarpį benzinas atpigo 0,28 Eur/l, dyzelinas – 0,23 Eur/l. Lietuvoje benzino vidutinė kaina ir toliau yra didesnė už dyzelino kainą, tačiau skirtumas yra labai mažas – 0,007 Eur/l. Toks nedidelis skirtumas (0,01–0,02 Eur/l) yra nuo liepos mėn. pradžios. Tačiau bazinės (didmeninės) degalų kainos (Orlen Lietuva duomenys) – turi priešingas tendencijas – benzino didmeninė kaina yra mažesnė už dyzelino.

 

Lietuvos energetikos agentūra kiekvieną savaitę analizuoja ir skelbia savaitės duomenų apžvalgą, kurią galima rasti čia.


Lietuvos energetikos agentūra skelbia savaitės energetikos duomenų apžvalgą