Naujiena

Lietuvos energetikos agentūros komanda – 10-osiose elektromobilių varžybose

2024 06 07

Penktadienio, birželio 7-osios, rytą Vilniuje, Gedimino prospekte startavo 54 elektromobiliai, dalyvaujantys tradicinėse varžybose „Ignitis ON: pažink Lietuvą!”. Tarp dalyvių, kaip ir pernai,  – Lietuvos energetikos agentūros komanda, pasiryžusi kartu su varžovais elektromobiliais pasiekti Palangą sėkmingai ir numatytu laiku, griaunant mitą, neva elektromobiliu Lietuvoje neįmanoma ar nepatogu įveikti didelį atstumą.

„Kelias nuo Vilniaus iki Palangos tikrai įveikiamas elektromobiliu, kurio baterija prieš startą įkrauta privačioje elektromobilio įkrovimo prieigoje, įrengtoje namuose ar darbovietėje. Lietuvos energetikos agentūros komanda, ne pirmą kartą dalyvaudama šiose tradicinėse varžybose, kaip ir kiti jų dalyviai, dar kartą pademonstruos, kad ilga kelionė per Lietuvą elektromobiliu – visiškai įmanoma, patogi ir  kainuoja pigiau nei naudojant tradicinius degalus. Taip pat pristatysime visuomenei informaciją apie valstybės dotacijas elektromobilių įkrovimo privačioms prieigoms įsirengti ir paraginti naudojantis parama susikurti patogią infrastruktūrą“, – sako Lietuvos energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.


Lietuvos energetikos agentūros komanda – 10-osiose elektromobilių varžybose

Po oficialus elektromobilių varžybų atidarymo, kuriame dalyvius pasveikino Susisiekimo ir Energetikos ministerijų, Vilniaus savivaldybės bei „Ignitis“ vadovai, elektromobiliai pajudėjo į nuotykių ir įspūdžių kupiną kelią. Komandų laukia keletas rimtų išbandymų: iš Vilniaus nuvykti į Palangą, pravažiuojant  privalomu ruožu tarp Molėtų ir Skiemonių „Biržinka“ vadinamu keliu, aplankant Panevėžį bei Kražius. Taip pat svarbu, esant poreikiui, greitai įsikrauti elektromobilio bateriją tuo metu, kai ta pačia kryptimi lekia ir skuba įsikrauti ne vienas iš daugiau kaip 50 elektromobilių, kurie negali sugaišti daug laiko, nes visiems reikia nustatytu laiku atvykti į tarpinių ir pagrindinio finišų vietas.

Tradicinės tapusios elektromobilių varžybos akivaizdžiai parodo, kaip lengva griauti mitą neva elektromobiliu nepatogu įveikti didelį atstumą, ir demonstruoja elektromobilumo pažangą. Šios varžybos suteikia galimybę renginio dalyviams pristatyti naujausias technologijas ir techninius sprendimus, taip pat skatina investicijas į elektromobiliams reikalingos infrastruktūros plėtrą.

2024 m. gegužės 1 d. Lietuvoje iš viso  buvo įregistruoti 21 676 lengvieji keleiviniai elektromobiliai, taip pat 459 lengvieji krovininiai elektromobiliai.

Lietuvos energetikos agentūra pagal paskelbtus kvietimus teikti paraiškas teikia dotacijas elektromobilių įkrovimo privačioms prieigoms įsirengti fiziniams ir juridiniams asmenims. Šiuo metu iš viso išmokėta 1,2 mln. Eur šios paramos lėšų, už kurias jau įrengta 1815 įkrovimo privačių prieigų.

Pagal dabar galiojantį kvietimą fiziniai asmenys paraiškas gali teikti iki 2024 m. rugsėjo 30 dienos. Juridiniai asmenys gali kreiptis dėl paramos iki 2024 m. birželio 30 dienos. Lietuvos energetikos agentūra neatidėliojant skelbs naujus kvietimus juridiniams asmenims teikti paraiškas, kai tik Energetikos ministerija patvirtins pakeistas sąlygas, kurias jau svarsto: planuojama galimybė keisti projektų finansavimo sąlygas ir nuo 30 proc. iki 50 proc. didinti juridiniams asmenims kompensuojamų išlaidų dalį.

Daugiau informacijos apie valstybės paramą ir jungtinio projekto „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ įgyvendinamą pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis, galima rasti čia https://www.ena.lt/ev-ikrovos-prieigos/

Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima telefonu 8 5 230 3312 arba el. paštu [email protected].