Naujiena

Liko mėnuo pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinėms sausumoje gauti

2023 07 28

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) ragina atsinaujinančių išteklių energijos bendrijas, piliečių energetikos bendrijas, labai mažas ir mažas įmones bei ūkininkus suskubti pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinių įrengimui sausumoje gauti, nes liko tik mėnuo iki jų pateikimo termino pabaigos.

Primename, kad paraiškas finansavimui gauti pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas saulės elektrinėms sausumoje įsirengti galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas), o pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas vėjo elektrinėms sausumoje įsirengti – iki 2023 m. rugpjūčio 29 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas).

„Šios finansavimo priemonės orientuotos į smulkaus verslo poreikį savo reikmėms pasigaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių, turint galimybę parduoti iki 50 proc. pasigamintos energijos. Tai puiki proga užsitikrinti savo ar savo ūkio poreikiams pigesnę elektros energiją ateičiai jau dabar“,  – pabrėžia LEA l. e. p. direktorė Agnė Bagočiutė.

Liko mėnuo pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinėms sausumoje gauti

Paraiškas gali teikti ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančios labai mažos ir mažos įmonės (bei tokių įmonių statusą atitinkantys ūkininkai), atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės, ir piliečių energetikos bendrijos.

Juridinius ir fizinius asmenis, norinčius kurti bendrijas kviečiame susipažinti su LEA svetainėje pateiktomis rekomendacijomis dėl atsinaujinančių išteklių energijos bendrijų veiklos sąlygų.

Pagal paskelbtus kvietimus pareiškėjai gali įsirengti iki 500 kW įrengtosios galios saulės ir iki 3 MW įrengtosios galios vėjo elektrines. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad finansuojami tik elektros gamintojų projektai, t. y. tų pareiškėjų, kuriems elektros tinklų operatoriaus (ESO) išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos skirtos gamintojui. Norint gauti finansavimą, sąlygos, išduotos gaminančiam vartotojui, šiuo atveju yra netinkamos.

LEA, siekdama pareiškėjams detaliai pristatyti kvietimų teikti paraiškas saulės  ir vėjo elektrinėms įsirengti sąlygas, rengė nuotolinius mokymus. Mokymų medžiagą (pranešimo skaidres ir mokymų video įrašą), skirtą kvietimo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti sąlygoms pristatyti (paaiškinti) galima rasti čia, o kvietimo teikti paraiškas vėjo elektrinėms įsirengti  sąlygoms pristatyti (paaiškinti) – čia.

Detali informacija apie paraiškų teikimą, reikiamus pateikti dokumentus, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt.

Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima atitinkamais el. pašto adresais  [email protected], [email protected] ar tel. 8 5 230 3312.

___________________________

Finansavimas saulės elektrinėms įrengti skiriamas pagal Energetikos ministerijos inicijuotą ir LEA administruojamą jungtinį projektą „Investicinė parama saulės elektrinėms sausumoje“, o finansavimas vėjo elektrinėms įrengti – pagal jungtinį projektą Investicinė parama vėjo elektrinėms sausumoje“. Projektai įgyvendinami pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą  Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.