Naujiena

Elektros kaina pirmąją liepos dekadą buvo didesnė tik už balandžio vidutinę kainą

2023 07 11

Nors birželį elektra brango, liepos mėnesio pirmąją dekadą užfiksuotas elektros kainų mažėjimas: liepos 1–11 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje sudarė 0,073 Eur/kWh be PVM, arba buvo 26 proc. mažesnė už vidutinę birželio mėnesio kainą. Šiemet vidutinė kaina buvo mažesnė tik balandį, kai siekė 0,067 Eur/kWh be PVM.


Vidutinė savaitės elektros kaina biržoje mažėja tris savaites iš eilės ir šią savaitę buvo 0,072 Eur/kWh be PVM.  Per šį laikotarpį vidutinė savaitės elektros kaina sumažėjo apie 0,04 Eur/kWh.

Šiuo metu nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,18–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,24–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,29 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,25 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

 Elektros kaina pirmąją liepos dekadą buvo didesnė tik už balandžio vidutinę kainą

Planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,261 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,269 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. kainos fiksavimo planų vidutinė elektros energijos kaina – atitinkamai 0,234 Eur/kWh ir 0,243 Eur/kWh.

Liepos 3–11 d., palyginti su ankstesne savaite, nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina tarifai pasikeitė taip: „Ignitis“ juos sumažino 4 proc., „Elektrum Lietuva“ sumažino 3 proc., o „Enefit“ kainų nekeitė.

Planų su 12 mėn. fiksuota elektros energijos kaina tarifai pasikeitė taip: „Elektrum Lietuva“ juos sumažino  4 proc., „Ignitis“ sumažino 0,5 proc., o „Enefit“ kainų nekeitė.

Šiuo metu planus su 5 mėn. ir 6 mėn. fiksuota kaina siūlo po vieną tiekėją (atitinkamai – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“), 12 mėn. ir  24 mėn. fiksuotos kainos planus – visi trys tiekėjai.

Analitikų vertinimu, sprendžiant pagal elektros kainų ateities sandorius – metų pabaigoje tikėtinas kainų augimas. Kylant elektros kainoms Nord Pool biržoje, nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų tarifai taip pat gali kilti. Vartotojams, kurie vis dar nėra peržiūrėję savo sutarčių su anksčiau užfiksuotais aukštais tarifais, tebėra palankus laikas priimti sprendimus dėl naujų sutarčių sudarymo ir rinktis mažesnius šiuo metu siūlomus tarifus, o tiems, kurie yra garantiniame tiekime, pasirinkti nepriklausomus tiekėjus.

Kaip žinoma, nepriklausomi elektros tiekėjai gali vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas vartotojams, mažindami brangių fiksuotų planų kainas, įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams.

Primename, kad nuo liepos 1-osios garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,213 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,225 Eur/kWh ir 0,185 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 16–18 proc. daugiau už garantinio tiekimo kainą gegužės mėnesį.

Visuomeninio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,227 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,261 Eur/kWh ir 0,158 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 18–19 proc. mažiau už visuomeninio tiekimo kainą kovo-birželio mėnesiais.

Daugiau informacijos Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymuose.

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai.

Kilus klausimų, prašome kreiptis:
Vida Danilevičiūtė Černiauskienė, el. paštas [email protected], tel. 8 661 89 175.