Naujiena

Kviečiame vairuotojus palyginti kelionės kainą naudojant skirtingus degalus

2022 02 02

Lietuvos energetikos agentūra savo interneto svetainėje nuo šiol skelbs informaciją apie palyginamąsias degalų kainas – vidutines išlaidas eurais, nuvažiuoti 100 km naudojant skirtingas kuro rūšis. Ši informacija ir jai apskaičiuoti naudoti apibendrinti duomenys bus skelbiami kiekvieną metų ketvirtį.

„Nuo šiol periodiškai skelbdami informaciją apie palyginamąsias degalų kainas, norime vartotojams suteikti daugiau informacijos apie transporte naudojamų kuro rūšių kaštus. Mūsų specialistų tyrimas parodė, kad jau dabar elektra ir gamtinės dujos yra pigesnė alternatyva benzinui ir dyzelinui“,  teigia agentūros direktorius Virgilijus Poderys. 

Lietuva siekia, kad energija iš atsinaujinančių energijos išteklių ir alternatyviųjų degalų taptų pagrindiniais transporto sektoriuje.

Lietuvos energetikos agentūros specialistai apskaičiavo kiek 2021 m. IV ketvirtį lengvųjų ir lengvųjų krovininių automobilių vairuotojams vidutiniškai kainavo nuvažiuoti 100 km, naudojant skirtingas degalų rūšis (95 markės benzinas, dyzelinas, gamtinės dujos ir elektra). Nustatyta, kad dyzelinių ir benzininių transporto priemonių naudotojams kelionė kainuoja net 2 ar 3 kartus daugiau, lyginant su alternatyviaisiais degalais.

Transporto priemonių kategorija

Degalų rūšis

Vidutinės išlaidos, tenkančios 100 km*, Eur

M1 (lengvieji automobiliai)

Elektra

3,305

Gamtinės dujos

3,874

Dyzelinas

7,418

95 markės benzinas

10,556

N1 (lengvieji krovininiai automobiliai)

Elektra

5,798

Gamtinės dujos

7,785

Dyzelinas

10,687

95 markės benzinas

10,825

*pateikiamos kainos yra palyginamojo pobūdžio, todėl eksploatuojant konkrečią transporto priemonę gali skirtis išlaidų, reikalingų nuvažiuoti 100 km, suma

Dėl gerėjančių ekonominių sąlygų galutinės energijos suvartojimas transporto sektoriuje kiekvienais metais didėja. Lietuvos energetikos agentūros specialistų atlikti skaičiavimai parodė, kad palyginus su vidaus degimo variklį turinčiais automobiliais, elektromobilis tai pačiai kelionei nuvažiuoti sunaudoja apie 3 kartus mažiau energijos.

Nors šiuo metu elektromobiliai sudaro vos 0,3 proc. viso Lietuvos automobilių parko, per pastaruosius metus pastebimas ženklus šių transporto priemonių skaičiaus augimas. Skatinant elektromobilių plėtrą gyventojai šiuo metu kviečiami teikti paraiškas elektromobilių įsigijimo lėšų kompensavimui.

Siekdama užtikrinti tinkamą infrastruktūrą elektromobilių plėtrai, Lietuvos energetikos agentūra 2022–2026 m. planuoja paskirstyti 46 mln. eurų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų plėtrai.


Kviečiame vairuotojus palyginti kelionės kainą naudojant skirtingus degalus