Naujiena

Pratęstas pasiūlymų pateikimo terminas vėjo greičių matavimų ir jūros dugno tyrimų paslaugų pirkimuose

2021 12 23

VšĮ Lietuvos energetikos agentūra pratęsė anksčiau skelbtą vykdomų tarptautinių pirkimų vėjo greičių, vandens ir meteorologinių matavimų bei jūros dugno geologinių tyrimų Lietuvos jūrinėje teritorijoje atlikimo paslaugoms įsigyti pasiūlymų pateikimo terminą iki 2022 m. sausio 24 d. (vietoje 2022 m. sausio 12 d.). Terminas nukeltas, atsižvelgiant į pirkimų dalyvių prašymus dėl artėjančio šventinio laikotarpio ir būtinybės skirti daugiau laiko pasiūlymams pateikti.

Su pirkimų, kurie buvo paskelbti šių metų lapkričio 30 d., dokumentais galima susipažinti Centriniame viešųjų pirkimų portale: Vėjo greičių matavimai, Geologiniai tyrimai.

Perkamų tyrimų ir matavimų rezultatai bus svarbūs būsimiems vėjo elektrinių parko vystytojams, kad turėtų faktais pagrįstą informaciją apie jūrinės teritorijos dugno sandarą ir vėjo potencialą.

Planuojamas iki 700 MW vėjo elektrinių parkas Lietuvos jūrinėje teritorijoje turės būti įrengtas iki 2028 m., pagrindinis jo tikslas – padidinti vietinės elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių ir sumažinti šalies priklausomybę nuo elektros importo.


Pratęstas pasiūlymų pateikimo terminas vėjo greičių matavimų ir jūros dugno tyrimų paslaugų pirkimuose