Naujiena

Startavo energijos taupymo konsultacijų linija

2022 10 19

Atvėsus orams ir didžiuosiuose miestuose prasidėjus šildymo sezonui, o elektros ir degalų kainoms išsilaikant aukštumose, energijos tausojimas tapo ne tik būtinybe, bet ir gero tono ženklu. Kad taupyti būtų paprasčiau, Lietuvos energetikos agentūra (LEA) šią savaitę inicijavo energijos taupymo konsultacijų liniją – specialų telefono numerį, kuriuo paskambinę gyventojai gali gauti atsakymus į jiems aktualius energijos taupymo klausimus.

„Praėjusį mėnesį visuomenei pristatėme Energijos taupymo gaires, sulaukusias didelio susidomėjimo – elektros, šilumos, kuro taupymo patarimai jose pateikiami aiškiai, nurodant reikalingas įdėti pastangas ar investicijas. Tuo pačiu pastebėjome, kad pritaikant patarimus praktikoje gyventojams kyla įvairių klausimų, atsakymų į kuriuos jie nerasdavo. Nuo šiol paskambinę į konsultacijų liniją visą reikiamą informaciją jie galės gauti iš pirmų lūpų“, – pasakoja LEA Energijos vartojimo efektyvumo didinimo kompetencijų centro vadovas dr. Karolis Januševičius.


Startavo energijos taupymo konsultacijų linija
Informacija teikiama nemokamai darbo dienomis nuo 10.00 val. iki 16.00 val. telefonu +370 687 26 446 (tarifas – kaip skambinant į „Telia“ tinklą). Daugiau informacijos apie konsultacijų liniją rasite čia.

Gyventojų apklausos, atliktos šių metų birželį Energetikos ministerijos užsakymu, duomenimis, du trečdaliai gyventojų jau taupo energiją, šildymą, naudoja taupius apšvietimo įtaisus. Konsultacijos telefonu padės gyventojams imtis dar naudingesnių energijos taupymo būdų, kuriuos galima pritaikyti buityje, imantis elgsenos keitimo ar nedidelio būsto atnaujinimo veiksmų. Konsultantas išsiaiškins ir kartu su skambinančiuoju bandys rasti tinkamus sprendimus, kaip taupiau naudoti energiją neprarandant gyvenimo komforto namuose ar važiuojant nuosavu automobiliu.

Dr. Karolis Januševičius primena, kad efektyviausiai sumažinti sąskaitas už energiją padės minėtose Energijos taupymo gairėse pasiūlyta 5 pirštų taisyklė: apsižvalgyk, įsigilink, nešvaistyk, pasiryžk, investuok. Žengus šiuos žingsnius, kiekvieno iš mūsų metinė sąskaita už energiją gali sumažėti net iki 50 proc., be to, taip prisidėsime prie tvaresnės aplinkos kūrimo.

Viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra yra energetikos politiką įgyvendinanti institucija, kurios sudėtinė dalis – Energijos vartojimo efektyvumo didinimo kompetencijų centras, vykdantis energijos vartojimo efektyvumo didinimo veiksmų priežiūrą, kontrolę ir deklaravimą ES institucijoms. Centras atlieka energijos vartojimo auditų pastatuose ir pramonėje kokybės priežiūrą, vartotojų švietimą apie energijos efektyvumą, Lietuvoje diegiamų energijos taupymo priemonių priežiūrą ir ataskaitų, apibendrinančių šalies progresą siekiant energetinių tikslų įgyvendinimo, rengimą. Agentūra yra tarptautinių organizacijų narė ir dalyvauja tarptautiniuose projektuose, iš kurių pasisemta patirtis ir žinios taikomos energetikos sektoriuje ir rengiant pasiūlymus teisinės bazės tobulinimui.