Naujiena

Susitikimas su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto atstovais dėl vėjo jėgainių parko projekto Baltijos jūroje.

2020 07 09

2020 m. liepos 8 d. VšĮ Lietuvos energetiko agentūros specialistai susitiko su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto atstovais aptarti galimo bendradarbiavimo galimybes vystant vėjo jėgainių parko projektą Baltijos jūroje. Lietuvos Respublikos Vyriausybei 2020 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 697 nustačius Baltijos jūroje dalis, kuriose tikslinga organizuoti konkursą (konkursus) atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių elektrinių plėtrai ir eksploatacijai, ir šių elektrinių įrengtąsias galias, nustačius galias pradedamas teritorijos planavimo dokumentų rengimas.

Su instituto atstovais buvo kalbamasi apie planuojamus šiais metais atlikti darbus, teritorijų planavimo dokumentų rengimui reikalingus tyrimus, vėjo jėgainių parko būsimą poveikį netoliese esančioms saugomoms teritorijoms, paukščių migracijai, žvejybai ir kitiems aplinkos komponentams. Instituto mokslininkai pateikė vertingų pastabų ir įžvalgų planuojamoms veikloms, atkreipė dėmesį į galimas kliūtis bei pateikė pasiūlymų, kaip jų išvengti, pasidalino gerąja patirtimi. Dėkojame Jūros tyrimų instituto atstovams už skirtą laiką ir suteiktą pagalbą.

 


Susitikimas su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto atstovais dėl vėjo jėgainių parko projekto Baltijos jūroje.