Naujiena

Tarptautinė bendradarbiavimo jūrinio vėjo energetikos srityje misija

2019 10 15

.

Šių metų spalio 7–10 dienomis Nyderlandų Karalystės Vyriausybės, jūrinių vėjo jėgainių organizacijų ir Jūrinės energetikos parodos ir konferencijos (angl. Offshore Energy Exhibition and Conference – OEEC 2019) rengėjų kvietimu VšĮ Lietuvos energetikos agentūros atstovai dalyvavo tarptautinėje bendradarbiavimo, jūrinio vėjo energetikos srityje, misijoje.

Misijos metu vyko suplanuoti susitikimai su Nyderlandų Karalystės Vyriausybės atstovais, Jūrinės energetikos paroda ir konferencija, kurioje savo veiklą pristatė įmonės ir organizacijos, dirbančios jūrinių vėjo jėgainių parkų planavimo, tyrimų atlikimo, vystymo, įrengimo, eksploatacijos, techninės priežiūros ir veiklos nutraukimo srityse.

Konferencijos metu vyko Jūrinio vėjo energetikos seminaras apie Olandijos jūrinių vėjo parkų teritorijas, kurį, kartu su Olandijos Ekonomikos ir klimato politikos ministerijos atstovais, vedė Nyderlandų ekonomikos agentūros (RVO) specialistai.


Tarptautinė bendradarbiavimo jūrinio vėjo energetikos srityje misija

Daugiausia dėmesio VšĮ Lietuvos energetikos agentūros specialistai skyrė RVO specialistų organizuotiems specializuotiems išsamiems kursams – Išlaidų mažinimas mažinant riziką, kurie skirti pasidalinti didžiule per beveik 20 metų sukaupta rizikos ir išlaidų mažinimo patirtimi jūrinių vėjo parkų plėtros srityje su tų šalių atstovais, kuriose yra arba planuojama vystyti jūrinių vėjo jėgainių projektus. Kursų metu Olandijos Ekonomikos ir klimato politikos ministerijos atstovai pristatė būdus, kurie Olandijai leido tiek sumažinti vystomų jūrinių vėjo parkų projektų riziką, kad dabar jų pagaminamos elektros kaina gali konkuruoti su iš iškastinio kuro pagamintos elektros kaina. Po pristatymo VšĮ Lietuvos energetikos agentūros specialistai dalyvavo specifinėse sesijose skirtose detaliai pristatyti ir pateikti informaciją apie Olandijos jūrinių vėjo jėgainių parkų konkursų sistemą; Jūrinio elektros tinklo plėtrą ir integraciją į sausumos tinklus; Poveikio aplinkai vertinimą ir stebėseną bei Reikalingą uostų infrastruktūrą ir plėtrą.   

Misijos metu įgytos žinios leis VšĮ Lietuvos energetikos agentūrai geriau planuoti ir vykdyti jūrinių vėjo jėgainių parkų plėtrą Baltijos jūroje.