Renginys

Konferencijoje aptartos geoterminės energijos panaudojimo galimybės

2019 06 06

Birželio 3 d., Seime buvo surengta konferencija „Geotermija Lietuvai“.

Konferencijos tikslas buvo – supažindinti visuomenę su geoterminės energijos panaudojimo galimybėmis, pateikti jau egzistuojančius pavyzdžius, nustatyti geoterminės energijos panaudojimo Lietuvoje plėtros gaires.

Konferencijoje buvo nagrinėjamos šios temos: giluminės geotermijos geologinės prielaidos Lietuvoje; seklioji geotermija su šilumos akumuliacija – žemės šilumos siurblių panaudojimas individualių namų, daugiabučių ir verslo pastatų šildymui; geoterminis vanduo sveikatinimui bei akvakultūros plėtrai; geoterminių įrenginių įrengimo tvarka (teisiniai klausimai) bei finansavimo galimybės; geotermijos plėtros gairės – Lenkijos ir Vokietijos patirtis.

Konferenciją moderavo Seimo narys, Laikinosios Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupės pirmininkas Lauras Stacevičius ir Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas prof. Dr. Jonas Jasaitis. Dalyvaus Seimo nariai, ministerijų atstovai, nevyriausybinės organizacijos.


Konferencijoje aptartos geoterminės energijos panaudojimo galimybės

Viena iš labiausiai paplitusių Lietuvoje atsinaujinančių energijos rūšių yra geoterminė energija. Pagal apibrėžimą, geoterminė energija – tai šilumos energija susikaupusi žemiau (kietojo) žemės paviršiausJos visuotinį, tačiau nevienodą pasiskirstymą Žemės gelmėse lemia įvairios geologinės sąlygos. Tuo tarpu kylantys iš gelmių Žemės šilumos srautai yra pakankamai stabilūs, ilgalaikiai ir nepriklauso nuo paviršiuje besireiškiančių gamtinių ir kitų procesų.

Lietuvoje, skirtingai nuo kitų šalių kaimynių, išskirtinai aukštu geoterminių išteklių potencialu pasižymi jos vakarinė dalis, todėl Klaipėdos mieste pastatyta pirmoji Lietuvoje geoterminė jėgainė. 2001 metais Klaipėdos parodomoji geoterminė jėgainė pradėjo tiekti šilumą į miesto šilumos tinklus.