Renginys

Rūpi jūros vėjo energetika ir žaliasis vandenilis? Kviečiame į BOWE2H susitikimą Varšuvoje

2023 09 12

Lietuvos energetikos agentūra, aktyviai dirbanti regioninio bendradarbiavimo programos „Interreg Baltic Sea Region“ projekte BOWE2H, kuriuo siekiama sukurti bendras jūros vėjo ir vandenilio energijos sistemos gaires, kviečia jau į trečiąjį tarptautinio projekto BOWE2H renginį.

BOWE2H renginys vyko Varšuvoje 2023 m. rugsėjo 29 d. 9:30–16:00 val., DWF Law Firm, Pl. Małachowskiego 2, Varšuva, Lenkija.
 
Baltijos regione plėtojant atskirus energetinius projektus, ima trūkti tarptautinio tinklo, kuris juos apjungtų. Projektas BOWE2H sukurtas siekiant inicijuoti ir palaikyti Baltijos jūros regionui svarbius ryšius bei stiprinti tarpusavio pasitikėjimą. Projekte iš viso dalyvauja 6 Baltijos jūros regiono šalys. BOWE2H tikslas – stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą regione, suvienyti valdžios institucijas, politikos formuotojus, tyrėjus, gamintojus ir ekspertus, kartu kuriant bendras jūros vėjo ir vandenilio energijos sistemos gaires.

Rūpi jūros vėjo energetika ir žaliasis vandenilis? Kviečiame į BOWE2H susitikimą Varšuvoje
Lietuvos energetikos agentūros komanda, aktyviai dirbdama projekte BOWE2H, moderavo pirmuosius du projekto BOWE2H renginius. Įžanginis susipažinimo renginys nuotoliniu būdu įvyko šiemet vasario 14 d. ir surinko plačią auditoriją iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos bei kitų Baltijos jūros regiono šalių.

Pirmasis susitikimas gyvai gegužės 22 d. surengtas Berlyne, kur didelis dėmesys skirtas Vokietijos jūrinio vėjo ir žaliojo vandenilio strategijai ir pasirengimui ją įgyvendinti. Ateityje susitikimai numatomi Lietuvoje ir Švedijoje.

Lietuvos energetikos agentūros komanda džiaugiasi, kad projekto BOWE2H susitikimai kuria stiprius tarpusavio ryšius: visos šalys dalinasi savo naujienomis jūrinio vėjo ir žaliojo vandenilio srityse, renka informaciją ir kuria bendrą strategiją.

Galutinis planuojamas projekto BOWE2H rezultatas bus tarptautiniu mastu pritaikomas Strateginis veiksmų planas. Jo pagrindu taps jau atlikta esamos situacijos studija, kurią parašė šio projekto nariai – kiekvienas apie savo šalį ir bendrai apie visą regioną. Studija bus papildyta originaliomis įžvalgomis, surinktomis iš ekspertų interviu kūrybinių seminarų bei visų šešių planuojamų renginių metu, ir pateikta visuomenei.

Projekto BOWE2H susitikime Varšuvoje bus gera proga padiskutuoti Lenkijai ir visam regionui aktualiomis temomis.
Pranešimuose ir diskusijose kalbėsime apie Baltijos regiono jūros vėjo ir žaliojo vandenilio dabartinę padėtį bei Lenkijos pasiekimus ir jos potencialą.

Lenkijoje jau vykdomi daugiau nei 8 GW vėjo jėgainių jūroje projektai. O šios šalies perspektyvos šioje srityje puikios: visas Lenkijos jūrinių zonų potencialas yra 33 GW. Nepraleiskite galimybės apie tai išgirsti iš pirmų lūpų.

Varšuvoje, projekto BOWE2H susitikime, bus pristatytos šios temos:
  • 2040: Lenkijos energetikos politika ir jūros vėjo tikslai (Agata Święcka, Klimato ir aplinkos ministerijos Atsinaujinančių energijos išteklių departamento Jūros vėjo energijos skyriaus vedėja)
  • Jūros vėjas: tikras potencialas ir kaip jį pasiekti (Piotr Czopek, Lenkijos vėjo energetikos asociacijos direktorius)
  • Administraciniai procesai Lenkijoje: kiek tai gali užtrukti? (Wiktoria Rogaska, Vietinis partneris, DWF Poland Jamka sp.k.)
  • Jūrinio vėjo energetikos kūrimo procesas Lenkijoje iš investuotojo perspektyvos: iššūkiai ir teigiami aspektai (Investitiorius (tbc))
  • Lenkijos vandenilio strategija (Szymon Byliński, Klimato ir aplinkos ministerijos Elektromobilumo ir vandenilio ūkio departamento direktorius (tbc))
  • Žalias vandenilis Vokietijoje: plėtros statusas, teisinė bazė ir iššūkiai (Anika Nicolaas Ponder, IKEM)
  • Ar galima Lenkijoje gaminti žaliąjį vandenilį? Iššūkiai ir poreikiai (Investitiorius (tbc))
  • Jūros vėjas ir vandenilis Lenkijoje – ateitis ar mitas? (RWE)
Tikimės Jus pamatyti Varšuvoje! Jei dar neprisijungėte – niekada nevėlu tai padaryti.

Daugiau informacijos apie projektą BOWE2H.