Renginys

Kaune aptarėme Lietuvos žaliosios energetikos ateitį

2024 01 31

Lietuvos energetikos agentūra, administruojanti ir įgyvendinanti tarptautinius bei Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, kviečia į seminarą „Lietuvos šuolis į žalios energijos ateitį: nuo ko atsispiriame šiandien ir kaip padėsime įgyvendinti transformaciją“.

Renginys įvyko Kaune
2024 m. vasario 7 d. 9.30–12.00 val.
Laisvės al. 79, Kaunas (Kauno viešbutis)
Renginys skirtas pristatyti sukurtą Lietuvos energetinių rodiklių informacinę sistemą ir valstybės teikiamą finansavimą verslui, viešajam sektoriui, ūkininkams bei gyventojams, investuojantiems į atsinaujinančius energijos išteklius bei energijos tapymo priemones.

Kaune aptarėme Lietuvos žaliosios energetikos ateitį
Vyksta didelė Lietuvos energetikos sistemos transformacija: šalis siekia tapti visiškai elektros energija apsirūpinančia valstybe, 100 proc. suvartojamos elektros energijos pagaminančia iš atsinaujinančių energijos išteklių, o metinį galutinės energijos suvartojimą planuojama ryškiai sumažinti.
 
Kad galėtume mažinti išlaidas energijai, investuoti į efektyvias energijos vartojimo priemones ir racionaliai planuoti plėtrą, turime žinoti, kiek energijos pasigamina visa šalis ir kiekvienas jos regionas, kokie energijos šaltiniai naudojami kiekviename mieste ar jo kvartale. Analizuoti šiuos svarbius duomenis įvairiais pjūviais leidžia Energetikos ministerijos užsakymu sukurta Interaktyvi energetikos duomenų platforma (EnerGIS – Energijos geografinė informacinė sistema) – tai vienoje vietoje kaupiama informacija apie visus šalies energetinius rodiklius. Šiame žemėlapyje rasite informaciją apie visą Kauno apskritį.
 
Valstybė siekia spartinti atsinaujinančius išteklius naudojančios energijos gamybos plėtrą Lietuvoje. Dotacijos įsirengiantiems elektros gamybos ir kaupimo įrangą bei modernius šildymo prietaisus padeda mažinti išlaidas energijai ir mažinti aplinkos taršą.
 
Renginio dalyviams bus pristatytos VšĮ Lietuvos energetikos agentūros administruojamos finansinės paskatos priemonės, suteikiančios galimybes verslui, viešajam sektoriui, ūkininkams ir gyventojams gauti investicinę paramą įsirengti privačias saulės elektrines, energijos kaupimo įrenginius, elektromobilių įkrovimo prieigas, taip pat paramą taršių ir neefektyvių katilų keitimui individualiuose namuose.

Renginio programa (PDF)