Renginys

Konferencija „Energetikos sistemos transformaciją įgalina energijos vartojimo efektyvumo didinimas: kokius pokyčius įgyvendinsime“

2024 04 17

Vyksta Lietuvos energetikos sistemos transformacija: mūsų šalis yra įsipareigojusi sumažinti metinį galutinės energijos suvartojimą ir siekia tapti visiškai elektros energija apsirūpinančia valstybe, 100 proc. suvartojamos elektros energijos pasigaminančia iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Kad galėtume mažinti išlaidas energijai, investuoti į efektyvias energijos vartojimo priemones ir racionaliai planuoti plėtrą, turime žinoti, kiek energijos pasigamina visa šalis ir kiekvienas jos regionas, kokie energijos šaltiniai naudojami kiekviename mieste ar jo kvartale.

Analizuoti šiuos svarbius duomenis įvairiais pjūviais leidžia Energetikos ministerijos užsakymu sukurta interaktyvi energetikos duomenų platforma EnerGIS, kur vienoje vietoje kaupiama informacija apie įvairius Lietuvos energetinius rodiklius.

Rengiamoje konferencijoje pristatysime šią energetikos duomenų platformą.


Konferencija „Energetikos sistemos transformaciją įgalina energijos vartojimo efektyvumo didinimas: kokius pokyčius įgyvendinsime“

Energetikos duomenų platforma EnerGIS sukurta įgyvendinus Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamą projektą „Interaktyvios platformos, skirtos efektyviam ir subalansuotam energijos gamybos planavimui, sukūrimas“, pademonstruosime jos galimybes, funkcionalumą ir naudą, planuojant energetinės sistemos bei konkrečių teritorijų plėtrą ir pokyčius, stebint energijos suvartojimą šalyje ir regionuose bei analizuojant pastatų energetinius rodiklius.

Taip pat kalbėsime apie ilgalaikius nacionalinius energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių plėtros tikslus bei jiems pasiekti planuojamas politikos priemones.

Pranešimus skaitys sprendimus priimančių institucijų, mokslo, asocijuotų verslo struktūrų, švietimo ir mokslo institucijų atstovai.

Dalyvauti renginyje kviečiami valstybės ir savivaldybių institucijų, energetikos įmonių bei asociacijų, verslo ir mokslo atstovai.

Dalyvavimas nemokamas.

Renginys vyks 2024 m. balandžio 25 d. 9.00–16.00 val. Vilnius Tech Park (Antakalnio g. 17, Vilnius)