Renginys

Mokymai Lietuvos kaimo turizmo atstovams, norintiems gauti paramą įsirengiant elektromobilių privačias įkrovimo prieigas

2024 02 05

Lietuvos energetikos agentūra 2024 m. vasario 8 d. surengė nuotolinius mokymus Lietuvos kaimo turizmo atstovams, planuojantiems įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas, kurių įrengimui skiriamos valstybės dotacijos.

Lietuvoje registruojama daugiausia elektromobilių tarp visų Baltijos šalių, todėl siekiama, kad mūsų šalies žemėlapyje elektromobilių įkrovimo vietų daugėtų ir ši infrastuktūra būtų nuosekliai gerinama. Įvairių šalių patirtis rodo, kad privati įkrovimo infrastruktūra, įrengta prie namų ar darboviečių, yra patogesnė naudoti ir ekonomiška.

Elektromobiliai vis dažniau užsuka į bet kurią Lietuvos kaimo turizmo sodybą. Kiekvienam šio verslo atstovui aktualu, kad jo sodyboje apsistoję elektromobilius vairuojantys poilsiautojai rastų patogią įkrovimo prieigą savo elektromobilio baterijai įkrauti ir galėtų ilsėtis be rūpesčių.


Mokymai Lietuvos kaimo turizmo atstovams, norintiems gauti paramą įsirengiant elektromobilių privačias įkrovimo prieigas

Turizmo verslui laikas priimti svarbų ateičiai sprendimą – įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas, pasinaudojant valstybės teikiama dotacija. Mokymuose buvo pateikta informacija, kokiomis sąlygomis teikiamas finansavimas, kaip užpildyti paraišką investicinei paramai gauti ir kt.

Lietuvos energetikos agentūra yra paskelbusi kvietimus fiziniams ir juridiniams asmenims teikti paraiškas elektromobilių privačioms įkrovimo prieigoms įsirengti.

Lietuvos energetikos agentūros paskelbtų kvietimų teikti paraiškas informaciją galite rasti interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt ir https://www.ena.lt.

Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima telefonu 8 5 230 3312 arba el. paštu [email protected].

____________________________________

Jungtinis projektas „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ įgyvendinamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.