Renginys

Seime surengta diskusija apie Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus ir artėjančius aukcionus

2019 06 29

2019 m. birželio 28 d., penktadienį, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija (EDPK) kartu su Lietuvos vėjo elektrinių asociacija surengė apskritojo stalo diskusiją „Atsinaujinančių energijos išteklių gamybos pajėgumų plėtra Lietuvoje artimiausiais metais“.

Renginį moderavo EDPK pirmininkas Virgilijus Poderys.

2019 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais buvo patvirtinta nauja atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo elektros energijos  gamybai skatinimo tvarka, numatyti nauji technologiškai neutralūs aukcionai elektros energijos gamintojams iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Atsižvelgiant į Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus ir tai, kad 2019 m. rugsėjo 2 d. bus organizuojamas pirmasis technologiškai neutralus aukcionas, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2019 m. gegužės 31 d. nustatė elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių didžiausiąją kainą ir atskaitinę kainą, kurios bus naudojamos maksimaliam aukciono laimėtojo priedui prie biržos kainos (kainos priedas) apskaičiuoti.


Seime surengta diskusija apie Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus ir artėjančius aukcionus

Pasak V. Poderio, diskusijos tikslas – atsakyti, ką šie pakeitimai reiškia vartotojams ir gamintojams? Kaip tai atsilieps vietinės švarios gamybos pajėgumų augimui šalyje? Kada sulauksime kito atsinaujinančios energetikos plėtros etapo? Ar Lietuvos elektros tinklai yra pasiruošę priimti vis didesnius atsinaujinančių išteklių kiekius? Kokie iššūkiai laukia? Kokiais dar būdais galima paskatinti spartesnę atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą?

Apie tai apskritojo stalo diskusijoje kvietė diskutuoti EDPK pirmininkas V. Poderys ir  Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos Tarybos pirmininkas Aistis Radavičius.