Pagrindinių energijos išteklių kainos

  • Titulinis
  • Pagrindinių energijos išteklių kainos


Energetikos naujienos

MontelNews, vasario 28 d. 

„Kurkite elektros tinklus greičiau“  Vokietijos pramonė sako Robertui Habeckui 

Antradienį susitikime su ekonomikos ministru Robertu Habecku Vokietijos pramonės atstovai pareikalavo, kad elektros tinklai būtų kuriami sparčiau ir kad siekiant pereiti prie žaliosios energetikos reikia daugiau planavimo užtikrintumo. Energijos tiekėjo „EnviaM“ generalinis direktorius Stefanas Lowis teigė, kad, pavyzdžiui, jo įmonė kas mėnesį į savo tinklą įtraukia apie 200-250 MW žaliosios energijos, tačiau pridūrė, kad tinklas yra nepakankamai išplėtotas. „Ribojame kaip išprotėję“, – sakė jis BDEW organizuotoje energetikos konferencijoje. Ribojimas paveikė apie 1-1,5 GW per dieną, pridūrė Lowis. „Iš sumažintos energijos galėtume aprūpinti Kotbuso miestą (turintį 100 000 gyventojų) pusę metų. Tuo tarpu Rytų Vokietijos perdavimo sistemos operatoriaus „50Hertz“ vadovas Stefanas Kapfereris teigė, kad palyginti su praėjusiais metais, kai buvo nerimaujama, kad planavimo leidimai išduodami per lėtai, padėtis pagerėjo. „Būkite pozityvūs“ – „Esame toliau pažengę energetikos pertvarkos srityje, nei supranta visuomenė, ir tai yra blogai. Manau, kad kartais turime į pirmą planą iškelti teigiamus dalykus“. Tačiau jis teigė, kad dabar problemos yra labiau elementarios, pavyzdžiui, rasti žaliavų statyboms arba brigadų. Jis taip pat sakė, kad esamos taisyklės kartais verčia projektuose rinktis brangesnius variantus, pavyzdžiui, verčia kabelius tiesti po žeme, nors pinigus būtų galima sutaupyti tiesiant elektros kabelius virš žemės. Vokietija planuoja iki 2030 m. 80 proc. visos suvartojamos elektros energijos gauti iš ekologiškų šaltinių, o iki 2045 m. sukurti anglies dioksido neutralų ūkį. 

Daugiau čia: Montel Online (montelnews.com) 

 

Reuters, vasario 28 d. 

Rekordiniai vėjo jėgainių metai teikia vilčių dėl ES žaliosios energetikos tikslų 

Dėl rekordinių naujų vėjo jėgainių statybos metų ir atsigavusių investicijų į šį sektorių padidėjo viltis, kad ES gali pasiekti švarios energetikos tikslus. Praėjusiais metais investicijos į Europos jūros vėjo energetiką išaugo iki 30 mlrd. eurų, o 2022 m. buvo investuota vos 0,4 mlrd. eurų. ES šalys pernai taip pat įrengė rekordiškai daug – 16,2 GW naujų vėjo energijos pajėgumų, iš kurių apie 80 proc. sudarė sausumos vėjo jėgainių parkai. ES politika, kuria siekiama paspartinti leidimų projektams išdavimą, bei bloko pasiūlymai, skirti padėti vėjo projektams gauti finansavimą ir indeksuoti kainas vyriausybiniuose atsinaujinančiosios energijos aukcionuose, paskatino šį sektorių. Teigiama, kad didžiausias pavojus Europos vėjo energetikos plėtrai šiuo metu yra vangios investicijos į elektros tinklų modernizavimą, kad jie būtų pritaikyti sparčiai augančiai atsinaujinančiosios energijos daliai. 

Daugiau čia: Record year for wind farms raises hope for EU green energy goals 

 

OilPrice, vasario 27 d. 

Imituotas žvaigždžių susidūrimas leido pasiekti proveržį branduolinių atliekų apdorojimo srityje 

Naujai paskelbti Tokijo universiteto moksliniai tyrimai atskleidžia metodą, kaip tiksliau išmatuoti, numatyti ir sumodeliuoti pagrindinę branduolinių atliekų stabilizavimo proceso dalį. Tai gali padėti patobulinti branduolinių atliekų apdorojimo įrenginius. Gravitacinių bangų aptikimas susijungiančiose neutroninėse žvaigždėse paskatino mokslininkus čia, Žemėje, numatyti, kaip neutronai sąveikauja su atomo branduoliais. Transmutacija yra tarsi priešinga branduoliniam skilimui; vietoj to, kad elementas suirtų ir išskleistų radiaciją, prie nestabilaus elemento galima pridėti neutroną ir paversti jį šiek tiek sunkesne savo versija. Priklausomai nuo pradinės medžiagos, ši nauja forma gali būti pakankamai stabili, kad būtų laikoma saugia. „Po neseniai atliktų gravitacinių bangų, sklindančių iš neutroninių žvaigždžių susijungimo, stebėjimų mokslininkai galėjo geriau suprasti neutronų sąveikos būdus ir jų gebėjimą keisti kitus elementus. Remdamiesi tuo, pasitelkėme įvairius prietaisus, kad susiaurintume savo dėmesį, siekdami išsiaiškinti, kaip elementas selenas, įprastas branduolinių atliekų produktas, elgiasi, kai jį bombarduoja neutronai. Mūsų metodas leidžia prognozuoti, kaip medžiagos sugeria neutronus ir pereina transmutaciją. Šios žinios gali padėti projektuoti branduolinių atliekų transmutacijos įrenginius“. 

Daugiau čia: Simulated Star Collision Leads to Breakthrough in Nuclear Waste Treatment | OilPrice.com 

 

OilPrice, Euractiv, vasario 27 d. 

Šilumos siurblių pardavimai Europoje pirmą kartą per dešimtmetį sumažėjo 

Europos šilumos siurblių asociacijos pateikti duomenys rodo, kad pirmą kartą per dešimtmetį šilumos siurblių pardavimai Europoje sumažėjo. Keturiolikoje Europos šalių šilumos siurblių pardavimai pernai, palyginti su 2022 m., smuko maždaug 5 proc. – nuo 2,77 mln. iki 2,64 mln. vienetų. Tai keičia pastarojo dešimtmečio tendenciją, kai bendras pardavimas kasmet didėjo. Šilumos siurblių paklausos mažėjimui įtaką padarė sumenkusi valstybės parama, aukštos palūkanų normos ir mažesnės gamtinių dujų kainos. Ekspertai pastebi, kad mažėjant iškastinių dujų kainai elektros energijai dažnai tenka mokesčių našta, elektros kainos kartais net keturis kartus viršija dujų kainas. Rinkos analitikai mano, kad ši mažėjimo tendencija išliks ir 2024 m. ES yra raginama imtis veiksmų šilumos siurblių pardavimui remti, kad nekiltų pavojus ES klimato kaitos tikslams. 

Daugiau čia: Europe’s Heat Pump Sales Drop for the First Time in a Decade; First drop in sales: Honeymoon is over for Europe’s heat pump industry