Pagrindinių energijos išteklių kainos

  • Titulinis
  • Pagrindinių energijos išteklių kainos


Energetikos naujienos

MontelNews, liepos 26 d. 

Suomijos „Gasum“ stabdo rusiškų SGD importą

 

Suomijos energetikos bendrovė „Gasum“ pranešė, kad pritaria visoms ES įvestoms sankcijoms ir nutraukia SGD pirkimą iš rusijos. „Gasum“ buvo sudariusi ilgalaikę sutartį su rusijos „Gazprom“, tačiau birželį priimtos ES sankcijos leido „Gasum“ sustabdyti tolesnį rusiškų SGD pirkimą. Bendrovė teigia, kad sustabdžius importą iš rusijos, klientams nekils pavojus dėl SGD prieinamumo. Nors iki maskvos įsiveržimo į Ukrainą 2022 m. vasarį beveik 90 proc. Suomijos dujų importo buvo gaunama iš rusijos, 2023 m. šis skaičius sumažėjo iki 13 procentų. Suomija taip pat rengia teisės aktus dėl visiško likusio rusiškų dujų importo draudimo. 

Daugiau čia: Finland’s Gasum halts Russian LNG imports 

 

OilPrice, liepos 25 d. 

Tinklų stiprinimo technologijos: atsakymas į didėjančius elektros energijos poreikius? 

Tinklą stiprinančios technologijos (angl. Grid-enhancing technologies (GET)) gali padidinti esamų perdavimo linijų pralaidumą, efektyvumą, patikimumą ir saugumą. GET gali sumažinti perkrovos sąnaudas, pagerinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos integravimą, padidinti pajėgumus ir užtikrinti tinklo paslaugų taikymą naujuose ir esamuose perdavimo tinkluose. EPRI GET SET iniciatyvoje daugiausia dėmesio skiriama keturioms potencialiai didelį poveikį galinčioms turėti technologijoms, kurios gali padidinti perdavimo pajėgumus:  

  • Dinaminiai linijų reitingai (angl. Dynamic line ratings) suteikia perdavimo informaciją, kuri tiksliai atspindi sąlygas realiu laiku. 
  • Pažangiuose laidininkuose naudojamos medžiagos atsparesnės temperatūrų pokyčiams. 
  • Pažangus galios srauto valdymas (angl. Advanced power flow control) gali keisti energijos srauto perdavimo linijomis būdą. 
  • Topologijos optimizavimas – tai programinė įranga, analizuojanti perdavimo tinklą, kuri gali padidinti bendrus tinklo srautus, sumažinti sąnaudas ir išlaikyti sistemos patikimumą. 

Daugiau čia: Grid-Enhancing Technologies: The Answer to Growing Power Needs? | OilPrice.com 

 

OilPrice, liepos 25 d. 

Prancūzijai ribojant elektros eksportą - elektros energijos kainos gali kilti  

Skelbiama, kad Prancūzija, esanti didžiausia elektros energijos eksportuotoja Europoje, planuoja apriboti elektros energijos eksportą į kaimynines valstybes. Nerimaujama, kad tai gali lemti didesnes elektros energijos kainas kitose Europos rinkose – Italijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir pan. Tokia situacija gali tęstis nuo šių metų liepos pabaigos iki spalio mėnesio vidurio. Dėl didelių eksporto srautų į rytines Prancūzijos kaimynes nulemti tinklo sutrikimai jau šį pavasarį buvo sukėlę elektros energijos eksporto ribojimus iš Prancūzijos. 

Daugiau čia: Europe’s Power Prices Could Rise as France Curbs Electricity Exports | OilPrice.com 

 

Financial Times, liepos 25 d. 

Kas laukia Kinijos AEI technologijų gamintojų? 

Šiuo metu keturi Kinijos vėjo turbinų įrangos gamintojai patenka tarp penkių didžiausių pasaulio gamintojų pagal sukuriamus pajėgumus. Tačiau dėl šių bendrovių augimo ateityje kyla abejonių. Didėjant Kinijos gamybos apimtims, pagamintų vėjo turbinų kaina nuolat mažėjo. Kinijoje įrengtų vėjo turbinų kaina pasiekė rekordiškai žemą lygį ir nuo praėjusių metų sumažėjo beveik perpus. Kad augimas būtų tvarus, Kinijos gamintojams reikės patekti į didesnes rinkas, kaip JAV ir Europa. Tačiau geopolitinė įtampa tarp JAV ir Kinijos bei Europos nerimas dėl vietos įmonių ir darbo vietų apsaugos tai stabdo. Daugėja iššūkių ir Azijoje: Japonija skatina bendradarbiavimą su JAV ir Europa, siekdama plėtoti plaukiojančias jūros vėjo technologijas. Tačiau Kinijos gamintojai vis dar gali pasinaudoti paklausa tokiose rinkose kaip Saudo Arabija. Taip pat pastebima, kad vis daugiau šalių, kurių biudžetas ribotas, stengiasi didinti AEI gamybą. Kinijos gamintojai gali tiekti vėjo turbinas tokioms šalims už penktadaliu mažesnę kainą nei JAV ir Europos konkurentai. Tokios nuolaidos gali pasirodyti pernelyg viliojančios projektų rengėjams net ir Vakaruose, kurie kovoja su didelėmis finansavimo ir darbo jėgos sąnaudomis. 

Daugiau čia: An ill wind blows for China’s renewable groups