Pagrindinių energijos išteklių kainos
Energetikos naujienos
Bloomberg, rugsėjo 5 d.
putinas teigia, kad rusija pasirengusi toliau tiekti dujas per Ukrainą
Pasak putino, rusija yra pasirengusi ir po 2024 m. toliau tiekti dujas Europai dujotiekiais per Ukrainą, nors Ukrainos prezidentas V. Zelenskiy yra sakęs, kad nenori pratęsti tranzito sutarties su agresore. putinas pripažino, kad maskva negali priversti Kijevo pratęsti sutartį, tačiau pabrėžė, kad rusija gali nukreipti dujas alternatyviais eksporto keliais, pavyzdžiui, per Turkiją. Pasak putino, jei Europa visiškai nenorės rusiškų dujų vamzdynais, „Gazprom“ didins eksportą į kitas rinkas, pavyzdžiui, Kiniją. Dalis dujų taip pat galėtų būti panaudota vidaus rinkoje, tačiau putinas pripažino, kad tokiu atveju „Gazprom“ netektų pajamų. Jis pabrėžė, kad rusija, nors ir su nuostoliais, išspręs savo problemas. Jei bus įvestos sankcijos visam dujų tiekimui iš rusijos – kainos šoktels iki dangaus, tačiau šalies pardavimai vis tiek vyks. putinas taip pat priminė, kad reiktų tik vieno mygtuko paspaudimo iš Vokietijos, kad rusiškos dujos pradėtų tekėti nepažeista „Nord Stream 2“ gija. Be to, šalis ketina plėtotoji SGD verslą, nors sankcijos kelia sunkumų naujausiai šio energijos šaltinio gavybai – tą pirmą kartą viešai pripažino putinas.
MontelNews, rugsėjo 5 d.
Šiaurės Amerikos SGD eksporto pajėgumai iki 2028 m. padvigubės
Šiaurės Amerikos SGD eksporto pajėgumai nuo 2024 m. iki 2028 m. padidės daugiau nei dvigubai, jei statybų grafikas bus vykdomas pagal planą. Iš viso iki 2028 m. turėtų pradėti veikti 10 eksporto projektų: pusė jų – JAV, trys – Kanadoje ir dar du – Meksikoje. Rugpjūčio mėn. prie SGD eksportuotojų prisijungė Meksika, eksportavusi pirmąjį krovinį iš „Fast LNG Altamira FLNG1“, o Kanada pirmojo eksporto tikisi 2025 metais. JAV naujus pajėgumus tikimasi įjungti iki šių metų pabaigos.
Euronews, rugsėjo 5 d.
Ar nejudančios turbinos galėtų išspręsti vėjo energijos gamybos keliamo triukšmo ir laukinės gamtos problemas?
AEI revoliucijai įsibėgėjant kuriama vis daugiau technologijų, kurios tinka įvairioms nišoms ir padeda pasauliui greičiau atsikratyti iškastinio kuro. Nejudančių vėjo jėgainių privalumas yra tas, kad jos veikia tyliau ir yra saugesnės paukščiams. Kaip tik toks JAV bendrovės „Aeromine Technologies“ vėjo jėgainės prototipas šiuo metu yra bandymų stadijoje. „Aeromine“ vėjo jėgainių sistemos paprastai yra 50 kW ar didesnės galios, turbinas sudaro vertikalios oro plokštumos, sukuriančios vakuumo efektą ir pritraukiančios vėją prie vidinio sraigto, kad būtų gaminama elektros energija. Technologija sukurta taip, kad sklandžiai veiktų kartu su saulės energijos sistemomis ir maksimaliai padidintų atsinaujinančios energijos gamybą nuo stogų vakarais ar žiemą. Kita įmonė – Prancūzijos bendrovė „New World Wind“ sukūrė technologiją, pagal kurią vėjo mikroturbinos montuojamos ant medžius primenančių konstrukcijų, kurios įsilieja į miesto aplinką ir nekelia triukšmo. Ispanijos „Vortex Bladeless“ sukūrė vėjo jėgainę, kuri gamina energiją tik dėl vibracijos. Tradicinių vėjo turbinų gamintojai taip pat nuolat diegia naujoves. Vienas iš sprendimų, kaip sumažinti paukščių susidūrimų su vėjo jėgainėmis – dryžuotos vėjo turbinos.