Pagrindinių energijos išteklių kainos

  • Titulinis
  • Pagrindinių energijos išteklių kainos


Energetikos naujienos

MontelNews, balandžio 22 d. 

Olkiluoto 3 (1,6 GW) vėl pradės veikti kitą pirmadienį 

Suomijos branduolinio reaktoriaus Olkiluoto 3 (1,6 GW) kasmetinės techninės priežiūros darbai baigsis keturiomis dienomis anksčiau nei planuota – blokas bus paleistas iš naujo kitą pirmadienį, pranešė elektrinės operatorius „TVO“. Taip pat nurodoma, kad atliekant reaktoriaus priežiūrą darbai vyko sklandžiai, pavyko išvengti netikėtumų, galėjusių turėti įtakos elektrinės paleidimo tvarkaraščiui. Pernai didžiausio Šiaurės šalių reaktorius metinė techninė priežiūra buvo pratęsta daugiau nei mėnesiui dėl įvairių problemų. 

 

MontelNews, balandžio 22 d. 

Suomijos reaktorius Olkiluoto 2 iki 2026 m. veiks sumažinta galia 

Suomijos branduolinis reaktorius Olkiluoto 2 (0,9 GW) iki kitos metinės techninės priežiūros 2026 m. sumažins savo galią 155 MW. Po gedimo praėjusių metų spalį, reaktorius naudojo paskutinį atsarginį rotorių, todėl teko sumažinti galią, kad būtų išvengta žalos. Dėl riboto įrangos tiekėjų skaičiaus „TVO“ sunkiai sekėsi įsigyti naujų rotorių reaktoriams Olkiluoto 1 ir 2. Naujasis restauruotas atsarginis rotorius buvo gautas tik šių metų balandį. Nors planuota, kad turint atsarginių dalių bus galima paleisti reaktorių visu pajėgumu, gedimas paleidimo metu lėmė dar vieną reaktoriaus sustabdymą. Dėl šio gedimo bus panaudotas paskutinis turimas neseniai gautas rotorius, o bloką sumažintu pajėgumu planuojama paleisti iš naujo gegužės 10 dieną. 

 

MontelNews, balandžio 22 d. 

TEA: Europa nepasimokė iš energetikos krizės pamokų 

Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) įspėja, kad pagrindinės pamokos iš energetikos krizės, kurią sukėlė rusijos invazija į Ukrainą, vis dar nėra išmoktos. TEA vadovas F. Birol pabrėžė, kad krizė parodė būtinybę diversifikuoti energijos šaltinius, užtikrinti politinį stabilumą investicijoms ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą. Tačiau Europa vis dar stipriai priklausoma nuo importuojamų dujų. Be to, F. Birol atkreipė dėmesį į naujus iššūkius, tokius kaip JAV inicijuotos prekybos įtampos, kurios trukdo tarptautiniam bendradarbiavimui ir mažina naftos bei dujų paklausą pasaulyje. Energetiniam saugumui vis daugiau grėsmės kelia karai Ukrainoje ir Artimuosiuose Rytuose, ekstremalūs orų reiškiniai, kibernetinės atakos bei fiziniai išpuoliai prieš svarbią infrastruktūrą, įskaitant povandeninius kabelius.