.

  • .
Sveiki atvykę į mūsų energijos taupymo patarimų skiltį. Kaip žinia, aukštas išlaidas už energiją – elektrą, gamtines dujas, kurą, šilumą – lemia daugybė veiksnių. Tai ir geopolitinė situacija (Rusijos pradėtas energetinis karas prieš Europą), energijos vartojimo efektyvumas, energijos poreikis ir jos tarifai. . Kadangi susiformavusios geopolitinės situacijos riboja galimybes daryti poveikį energijos kainoms trumpuoju laikotarpiu, siekdami sumažinti išlaidas energijai kiekvienas galime imtis nuo mūsų priklausomų veiksmų – peržiūrėti ir koreguoti savo poreikius, diegti energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones ir keisti kasdienę elgseną. Pasirinkite energijos rūšį, kurios taupymas Jus domina: Šilumos energija Elektra ir dujos Kuras Didžiausią galimybę sutaupyti galime pasiekti išsiugdę naujus nuolatinius įpročius bei kryptingai mažindami energijos vartojimą. Tai pasiekti padės siūloma 5 pirštų taisyklė: apsižvalgyk, įsigilink, nešvaistyk, pasiryžk, investuok. <img src="https://aina.lt/wp-content/uploads/2022/10/Energijos_taupymas.jpg")

Kodėl turėtume taupyti energiją?
Lietuvoje 70 proc. sunaudojamos elektros energijos yra importuojama iš kaimynių šalių. Nesant vietinės gavybos, žaliavinė nafta ir visos gamtinės dujos taip pat yra importuojamos. 28,1 proc. Lietuvoje sunaudojamos energijos (2021 metai) pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių (48,62 proc. šildymui ir aušinimui; 20,92 proc. elektros vartojimui; 6,69 proc. transporto sektoriui), todėl siekiant didesnio energetinio saugumo tikslinga ne tik plėtoti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, bet ir mažinti energijos vartojimą atsižvelgiant į poreikius bei diegiant energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones. Energijos poreikiai yra nulemti vartotojų norų ir galimybių. Vartotojai, kurių pajamos yra mažesnės už vidutines, jau gali būti sumažinę savo poreikius. Tačiau vartotojams, kurių energetinės išlaidos (elektros energijai, šilumai, dujoms, transporto kurui) sudaro ne tokią ženklią pajamų dalį, neturėjo motyvo riboti savo poreikių. Lietuvos energetikos agentūra parengėEnergijos taupymo gaires. Vis dėlto, jos nėra universalios ir kiekvienas taupymo veiksmas dažnu atveju gali tikti tik konkrečiam sektoriui (kitokie kiekvienam sektoriui, siekiančiam taupyti energiją). Energijos taupymo galimybės priklauso nuo veiklos pobūdžio, finansinės situacijos, taip pat lankstumo pakeisti esamus vartojimo įpročius. Šiame dokumente taupymo veiksmai yra apibendrinti pagal veiklos pobūdžius: • Namų ūkio sektorius – fizinių asmenų gyvenamieji pastatai ir jiems nuosavybės teise priklausančios transporto priemonės; • Viešasis sektorius – visos valstybinės įstaigos (mokslo, sveikatos priežiūros, policijos, priešgaisrinės saugos funkcijos, jų bei Vyriausybės, savivaldybių pastatai ir t.t.; • Paslaugų sektorius – parduotuvės, transporto, apgyvendinimo ir kitas paslaugas teikiančios įmonės bei organizacijos; • Pramonės sektorius – gamyba, žemės ūkis.
Daugiau informacijos

Esame Lietuvos energetikos agentūra, sukaupusi plačias kompetencijas energijos vartojimo efektyvumo didinimo srityje. Norite gauti daugiau informacijos, pasikonsultuoti su mūsų ekspertais apie energijos tausojimą, gauti individualių patarimų – kreipkitės į energijos taupymo konsultacijų liniją. Informacija teikiama nemokamai darbo dienomis nuo 8:00 val. iki 12:00 val. telefonu 8 5 230 3312 (tarifas – kaip skambinant į „Telia“ tinklą). Daugiau informacijos apie konsultacijų liniją rasite čia.

Viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra

tel. 8 5 230 3312 (darbo dienomis 8:00–12:00 val.)
el. p. [email protected].