Naujiena

Jau skirtas finansavimas virš 1000 elektromobilių privačių įkrovimo prieigų įrengimui

2022 12 02

   

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) informuoja, kad pagal nuo 2022 m. rugsėjo 7 d. vykstančius kvietimus įvertino 1053 gyventojų pateiktas paraiškas ir skyrė virš 622 tūkstančių eurų įsirengti 1087 privačias elektromobilių įkrovimo prieigas.

Primename, kad nuo rugsėjo 7 d. iki 2023 m. vasario 28 d. (arba kol užteks lėšų) vyksta kvietimas gyventojams teikti paraiškas įsirengti elektromobilių įkrovimo prieigas individualiuose namuose, soduose, privačiose automobilių parkavimo vietose daugiabučių namų kiemuose ir garažuose. Numatyta paskirstyti lėšų suma gyventojams – 6,208 mln. eurų.

Agentūra jau gavo 1361 gyventojų paraiškas, pagal kurias gyventojai planuoja įsirengti 1514 įkrovimo prieigų, prašoma kompensavimo suma siekia apie 930 687 eurų.

Dauguma gyventojų (80 proc.) planuoja įsirengti prieigas ant sienos, kiti – ant žemės. Daugiabučių namų kiemuose ir garažuose planuojama įsirengti 409 įkrovimo prieigas, o individualiuose namuose/soduose – 1105.

Daugiausia paraiškų sulaukiama iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestų ir rajonų, Palangos miesto ir Trakų rajono savivaldybių gyventojų, tačiau po kelias paraiškas yra gauta ir iš Akmenės, Molėtų, Birštono, Ignalinos, Joniškio, Švenčionių, Anykščių, Kėdainių, Zarasų savivaldybių.

Primename, kad už įsirengtą prieigą ant sienos individualiuose namuose/soduose gyventojui bus išmokama 497,20 eurų, ant žemės – 683,06 eurų. Įsirengiant įkrovimo prieigą privačiose automobilių stovėjimo vietose („parkinguose“) daugiabučių namų kiemuose ir garažuose, už prieigą ant sienos bus išmokama 718,79 eurų, už prieigą ant žemės – 1024,59 eurų.

Nuo 2022 m. spalio 28 d. iki 2023 m. vasario 28 d. (arba kol užteks lėšų) vyksta kvietimas juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įsirengiamų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų, skirtų jų darbuotojų reikmėms, išlaidų.

2022 m. lapkričio 29 d. 58 potencialūs pareiškėjai – juridiniai asmenys dalyvavo LEA organizuotuose nuotoliniuose mokymuose, kuriuose buvo pristatytos kvietimo sąlygos (mokymų medžiaga pateikta LEA interneto svetainėje).

Juridiniai asmenys, norintys įrengti elektromobilių įkrovimo prieigas savo darbuotojų reikmėms, gali gauti nuo 595,78 eurų už kiekvieną įsirengtą prieigą ant sienos ir nuo 997,15 eurų už kiekvieną įsirengtą prieigą ant žemės. Juridiniams asmenims už elektromobilio įkrovimo prieigos (-ų) įrengimą kompensuojama 30 proc. nuo fiksuotojo įkainio, planuojama paskirstyti 4,309 mln. eurų.

Nuo kvietimo pradžios gautos ir vertinamos 56 paraiškos, pagal jas juridiniai asmenys planuoja įrengti 180 įkrovimo prieigų, prašoma kompensavimo suma siekia apie 142 053 eurų. Juridiniai asmenys planuoja daugiausiai prieigų įrengti ant žemės (70 proc.).

Kvietimų teikti paraiškas informacija paskelbta www.esinvesticijos.lt  ir www.ena.lt. Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima el. paštu [email protected].

Lėšos įkrovimo stotelių įsirengimui skiriamos pagal Energetikos ministerijos finansuojamą jungtinį projektą „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“.

Apie jungtinį projektą

Jungtiniu projektu „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ siekiama iki 2026 m. įrengti apie 53 tūkstančius elektromobilių privačių įkrovimo stotelių. Jų finansavimui bus skirta daugiau nei 45 milijonai eurų Europos Sąjungos investicijų ir valstybės biudžeto lėšų.  

Projektu sprendžiama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo nepakankamumo problema, finansuojant įprastos ir vidutinės galios įkrovimo prieigų įrengimą individualiuose namuose ir šalia daugiabučių namų, kur gyvena daugiausiai šalies gyventojų ir potencialių elektromobilių naudotojų. Taip pat jungtiniu projektu siekiama sudaryti sąlygas gyventojams pakrauti elektromobilius darbovietėse.

Įrengtos elektromobilių įkrovimo prieigos skatins taršių transporto priemonių pakeitimą į netaršias transporto priemones – taip jungtinis projektas tiesiogiai prisidės prie klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos.

Jungtinis projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, vadovaujantis Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos patvirtintu projekto finansavimo sąlygų aprašu.

Visos projekto lėšos į finansavimą pretenduojantiems fiziniams ir juridiniams asmenims bus paskirstytos per 3 finansavimo etapus. Daugiau informacijos www.ena.lt.


Jau skirtas finansavimas virš 1000 elektromobilių privačių įkrovimo prieigų įrengimui