Pagrindinių energijos išteklių kainos

  • Titulinis
  • Pagrindinių energijos išteklių kainos


Energetikos naujienos

Euractiv, gegužės 3 d. 

Dėl specialistų trūkumo Europoje kyla grėsmė ES skaitmeniniam ir ekologiškam perėjimui 

Technologijų lyderiai įspėja, kad Europoje trūksta technologinių įgūdžių. Apytiksliais skaičiavimais, 2030 m. gali būti tik 12 mln. informacinių technologijų specialistų, nors ES siekia iki 2030 m. įdarbinti 20 mln. specialistų. 

 

OilPrice, gegužės 3 d. 

Anglies produktus skaidančios bakterijos gali būti raktas į anglies dioksido išmetimo mažinimą 

JAV biotechnologijų įmonė rado būdą, kaip naudojant bakterijas anglies dioksidą paversti etanoliu ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Nuo 2018 m. komerciniu mastu veikianti bendrovė „LanzaTech“ ne tik fiksuoja pramonės objektuose išmetamas anglies dioksido dujas, bet ir jas transformuoja. Pagrindinis anglies dioksidu mintančių bakterijų, anglies dujas paverčiančių etanoliu, privalumas yra tas, kad jos nekonkuruoja su maisto šaltiniais, tokiais kaip kukurūzai ar cukriniai runkeliai, gaminant etanolį. 

 

OilPrice, gegužės 2 d. 

Prancūzija rengiasi jūrinio vėjo plėtrai 

Pranešama, kad Prancūzija atskleidė ambicingą strategiją, kaip padidinti savo jūrinio vėjo energijos pajėgumus. Tokios strategijos rodo ryžtingas pastangas Prancūzijai padaryti tokią pačią pažangą kaip ir kaimyninės šalys. Strategija siekiama iki 2035 metų net šešis kartus padidinti jūrinio vėjo energijos pajėgumus. Šiuo metu Prancūzija turi 3 GW jūrinio vėjo pajėgumų, iki 2035 metų šiuos pajėgumus nori padidinti iki 18 GW, o iki 2050 metų - 45 GW. Manoma, kad tokie pajėgumai patenkins apie 20 proc. šalies elektros energijos poreikio. Jūrinio vėjo pajėgumų plėtra ne tik didins Prancūzijos konkurencingumą, tačiau ir stiprins valstybės energetinį saugumą. 

 

Euronews, balandžio 2 d. 

Baterijų kainos per 15 metų sumažėjo 90 procentų 

Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) naujausiose ataskaitoje pranešama, kad baterijų kainos per pastaruosius 15 metų sumažėjo daugiau nei 90 procentų. Tai vienas sparčiausių kada nors matytų žaliųjų technologijų kainų nuosmukių. Tai suteikia vilties, kad baterijos gali padėti pasauliui pasiekti atsinaujinančios energijos tikslus, kadangi pasauliniai kaupimo pajėgumai iki 2030 metų turi padidėti šešis kartus. Baterijų įrengimas pasaulyje skatinamas ne tik kaip svarbus balansavimo įrankis, tačiau baterijos gali spręsti ir socialines problemas: gali užtikrinti elektros energijos tiekimą skurdžiausių pasaulio valstybių gyventojams, kurie šiuo metu neturi prieigos prie elektros energijos.